Spływy kajakowe Drawa
   Strona główna -

Spływ kajakowy Drawą

Spływ kajakowy Drawą


Spływy kajakowe Drawą
spływ kajakwy Drawa, jedna z rzek Pojezierza Pomorskiego jest najważniejszym po Gwdzie dopływem Noteci. Prowadzi wody I klasy czystości. Przepływa przez jedyne w swoim rodzaju tereny Drawskiego Parku Krajobrazowego, Drawieńskiego Parku Narodowego, oraz największy w Europie poligon wojskowy tzw. Poligon Drawski. Jest jedyną rzeką nizinną Polski, która w swym biegu posiada ponad 20 kilometrowy odcinek o charakterze rzeki górskiej, gdzie swoje siły mogą mierzyć wytrawni wioślarze. Spływy kajakowe tą rzeką dostarczą Państwu wielu niezapomnianych wrażeń.
spływ kajakwy Dorzecze obejmuje około 3200 km2.
Długość Drawy wynosi 199 km, a średni spadek 0,61 promila.
Drawa przepływa przez liczne jeziora. Między innymi drugie co do głębokości w Polsce - jezioro Drawsko( głębokość 84 m ) i łączy się z wieloma mniejszymi rzekami. Rzeka znana była jako szlak kajakowy już w okresie międzywojennym. Szlakiem kajakowym Drawy spływał również kilkukrotnie ksiądz Karol Wojtyła, na którego cześć, szlak ten nazwano jego imieniem.
spływ kajakwyGórna część rzeki objęta jest ochroną przez Drawski Park Krajobrazowy, środkowa i dolna zaś przez Drawieński Park Narodowy. Spływ kajakowy wodami Drawy to prawdziwa przygoda. Na jej brzegach można podziwiać liczne, ponad stuletnie budowle hydrotechniczne, które funkcjonują do dnia dzisiejszego oraz wspaniałą i dziką przyrodę.
Każdego roku nasze tereny odwiedza wiele znanych osób takich jak prof. Z. Religa, T. Budzisz Krzyżanowska czy B. Komorowski, których urzekło piękno i bogactwo tutejszej fauny i flory. Zlewnia Drawy to raj dla wędkarzy, ornitologów i zbieraczy runa leśnego.
ZAREZERWUJ SPŁYW
Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies)