Majówka, Czerwcowy weekend

Spływy kajakowe Pojezierza Pomorskiego


strona - http://arbruka.com

Majówka, Czerwcowy weekend

spływy kajakowe   Indywidualne spływy weekendowe
spływy kajakowe   Warunki uczestnictwa

MAJÓWKA – DRAWA

Rzeka Drawa - najpiękniejszy szlak kajakowy w Polsce
Program spływu - MAJÓWKA
Terminy spływów - MAJÓWKA
Program spływu - Czerwcowy weekend
Terminy spływów - Czerwcowy weekend

Rzeka Drawa – najpiękniejszy szlak kajakowy w Polsce

Krótki opis uroków szlaku kajakowego Drawy
Drawa, jedna z rzek Pojezierza Pomorskiego jest najważniejszym po Gwdzie dopływem Noteci. Prowadzi wody I klasy czystości. Przepływa przez jedyne w swoim rodzaju tereny Drawskiego Parku Krajobrazowego, Drawieńskiego Parku Narodowego, oraz największy w Europie poligon wojskowy tzw. Poligon Drawski. Jest jedyną rzeką nizinną Polski, która w swym biegu posiada ponad 20 kilometrowy odcinek o charakterze rzeki górskiej. Spływy kajakowe tą rzeką dostarczą Państwu wielu niezapomnianych wrażeń.
obóz kajakwy Drawa Dorzecze obejmuje około 3200 km2.
Długość Drawy wynosi 199 km, a średni spadek 0,61 promila.
Drawa przepływa przez liczne jeziora. Między innymi drugie co do głębokości w Polsce - jezioro Drawsko( głębokość 84 m ) i łączy się z wieloma mniejszymi rzekami. Rzeka znana była jako szlak kajakowy już w okresie międzywojennym. Szlakiem kajakowym Drawy spływał również kilkukrotnie ksiądz Karol Wojtyła, na którego cześć, szlak ten nazwano jego imieniem.
Górna część rzeki objęta jest ochroną przez Drawski Park Krajobrazowy, środkowa i dolna zaś przez Drawieński Park Narodowy. Spływ kajakowy wodami Drawy to prawdziwa przygoda. Na jej brzegach można podziwiać liczne, ponad stuletnie budowle hydrotechniczne, które funkcjonują do dnia dzisiejszego oraz wspaniałą i dziką przyrodę.
Każdego roku nasze tereny odwiedzało wiele znanych osób takich jak prof. Z. Religa, T. Budzisz Krzyżanowska, Romuald Koperski czy B. Komorowski, których urzekło piękno i bogactwo tutejszej fauny i flory. Zlewnia Drawy to raj dla wędkarzy, ornitologów i zbieraczy runa leśnego.
Majówka i Boże Ciało - spływ kajakowy obejmuje najciekawszy i najbardziej urokliwy odcinek szlaku kajakowego górnej Drawy.  Spływamy od miejscowości Złocieniec lub Dalewo do jeziora Wiry. Jest to jeden z najpiękniejszych odcinków rzek nizinnych w Polsce.
(Do 1 lipca nie ma możliwości spływania przez teren Drawieńskiego Parku Narodowego) 

Program spływu „MAJÓWKA ”:
obóz kajakwy Drawa Dzień pierwszy / 30 kwiecień /
Imprezę rozpoczynamy w miejscowości Mielenko Drawskie - pole namiotowe nad brzegiem Drawy. Pierwszego dnia nie spływamy. Jest to dzień, w którym dojeżdżają uczestnicy imprezy. Polecamy przyjazd w godzinach 14-21:00. Rozstawiamy namioty, przygotowujemy miejsca noclegowe. Wieczorem dopełniamy wszelkich formalności i zaczynamy imprezę integracyjną przy ognisku.

Dzień drugi / 01 maja /
majówwka
Śniadanie o 9:00. Nie zwijamy obozowiska i pakujemy bagażu. Około godziny 11:00 rozpoczynamy kajakową część imprezy. Wsiadamy do mikrobusów i wyjeżdżamy w górę rzeki na początek pierwszego etapu spływu. Po 15 minutach docieramy na start w Dalewie. Krótkie szkolenie kajakowe i ruszamy na szlak. Ten pierwszy etap jest mniej wymagający, by każdy miał czas na naukę wiosłowania i zabawę z kajakiem. Po 15 kilometrach dopływamy do Mielenka Drawskiego, gdzie już czekają nasze bagaże. Po rozstawieniu namiotów, mamy czas na zjedzenie obiadokolacji, wędkowanie, siatkówkę, kąpiel w rzece czy spacer do sklepu. Wieczorem ognisko przygotowane przez organizatora.

Dzień trzeci / 02 maj /
Śniadanie o 9:00. O 11:00 kończymy pakowanie naszego bagażu do przyczepy, która zabierze je na następny biwak nad brzegiem pięknego jeziora Lubie. My wsiadamy do kajaków. Przed nami 3,5 godziny spływu wśród przepięknych lasów i na koniec jeziorem Lubie. Po dopłynięciu do biwaku kończymy drugi etap naszej wyprawy. Przygotowujemy obozowisko i oddajemy się leniuchowaniu. Wieczorem mecz siatkówki i wspólne ognisko.

Dzień czwarty / 03 maj /
Śniadanie około 9:00. 10:00 - Kończymy zwijanie namiotów i wyruszamy na kolejny etap wyprawy. Ostatni dzień spływu i przepiękny odcinek Drawy. Przez wielu kajakarzy jest on uznawany za wymagający i jednocześnie najpiękniejszy odcinek górnej Drawy. Po przepłynięciu dwóch kilometrów, wpływamy na otwarty dla turystów teren poligonu wojskowego. Drawa zaczyna przyśpieszać i docieramy do bystrza, gdzie trzeba będzie się wykazać umiejętnościami zdobytymi w poprzednich dniach. Woda jest krystalicznie czysta, a Drawa płynie wśród przepięknych lasów, porastających wysokie brzegi. Docieramy do przesmyku między jeziorami Dębno Małe i Wiry. W tym miejscu kończymy nasz spływ. Zdajemy powierzony sprzęt i wracamy do biwaku.
Zakończenie imprezy przewidujemy około godziny 17:00.

 

obóz kajakwy Drawa

Zapewniamy:

Cena bez wyżywienia: Tylko 249,00 zł od osoby (M1)
Cena z wyżywieniem: Tylko 440,00 zł od osoby (M1 + wyżywienie)

MAJÓWKA

TERMIN SPŁYWU

SYMBOL

30.04. do 03.05

M 1

M1+Wyżywienie

Formularz zamówienia

Program spływu "Czerwcowy weekend"

majówwka

Dzień pierwszy / środa /  
  Od 17.00 przyjazd uczestników spływu - spotkanie i zakwaterowanie na polu namiotowym Jędrkowe Zakole nad brzegiem Drawy w Mielenku. Będzie to stałe miejsce noclegowe na czas całej wyprawy kajakowej. Wieczorem ognisko integracyjne z kiełbaskami i zabawa. Organizator zapewnia kiełbaski, napoje zimne i gorące, pieczywo, ziemniaki pieczone, chleb z wiejskim smalcem, dodatki. Nocleg na polu namiotowym.

Dzień drugi  / Boże Ciało /
9:30 - Śniadanie. O 11:00 rozpoczynamy spływową część imprezy. Nie zwijamy obozowiska. Mikrobusami wyruszamy w górę rzeki (ok.20 minut) do Złocieńca. Po wydaniu sprzętu i krótkim szkoleniu spływamy Drawą w dół rzeki do mostu drogowego w Dalewie. Cały etap liczy około 12 kilometrów. Wsiadamy do mikrobusów i wracamy do obozowiska. O 16:30 obiadokolacja. Po posiłku czas wolny na wędkowanie, spacer po okolicy lub po prostu leniuchowanie. Wieczorem mecz siatkówki i zabawa przy ognisku. (kiełbaski do ogniska we własnym zakresie)

Dzień trzeci / piątek /
9:30 Śniadanie. Po śniadaniu wsiadamy do mikrobusów, którymi dojedziemy w miejsce, gdzie poprzedniego dnia zakończyliśmy spływ. Wciąż płyniemy przez Drawski Park Krajobrazowy i po dotarciu do Drawska Pomorskiego robimy krótką przerwę. Ten etap spływu kończymy na naszym polu namiotowym. Obiadokolacja, a po posiłku zawody strzeleckie o Nagrodę Spływu. Wieczorem ognisko.

Dzień czwarty / sobota /
9:30 śniadanie i rozpoczynamy kolejny dzień na szlaku kajakowym Drawy. Spływamy meandrującym nurtem do jeziora Lubie. Kilka kilometrów jeziorem kończymy ten etap na jednej z pięknych plaż. Wsiadamy do czekających już mikrobusów i wracamy do biwaku. Po obiadokolacji spróbujemy przeprawić się po moście linowym. Dzień kończymy przy ognisku.

Dzień piąty / niedziela /
Ostatni dzień spływu kajakowego rozpoczniemy z plaży nad jeziorem Lubie. Spłyniemy odcinkiem Drawy uznawanym za jeden z najpiękniejszych fragmentów rzek nizinnych w Polsce. Liczne bystrza powodują, że wielu kajakarzy uznaje ten odcinek za wymagający. Wyjątkowo krystaliczna woda, wysokie brzegi porośnięte sosnowym lasem i niezliczone meandry rzeczne będą nam towarzyszyły do końca tego etapu. Po 16 kilometrach dopływamy do jeziora Dębno Małe. Spływ kończymy na prawym brzegu, tuż przed zamkniętym odcinkiem przez Poligon Drawski. Po spływie klarujemy kajaki i możemy wypić herbatę w pobliskim barze. Zakończenie spływu około godziny 16:00. Wsiadamy do mikrobusów i wracamy do miejsca rozpoczęcia imprezy - pole namiotowe Jędrkowe Zakole.

   W cenie zapewniamy

Boze Ciało

Bezpłatne, dozorowane miejsce parkingowe dla osób które przyjadą samochodem.

Cena bez wyżywienia tylko 270 zł od osoby ( B1 )
Cena z wyżywieniem tylko 450 zł od osoby ( B1 + wyżywienie )

 dzieci do 4 lat gratis

 studenci 10% zniżki po okazaniu legitymacji 

Czerwcowy weekend

TERMIN SPŁYWU

SYMBOL

03.06 do 07.06.2015

B1

B1+Wyżywienie

majówwka

Formularz zamówienia


DRUKUJ