Spływy kajakowe Brda – dla kogo?

spływ-kajakowy-po-rzece-brda

Szlak kajakowy Brdy polecamy szczególnie miłośnikom przyrody oraz początkującym kajakarzom. Jeżeli oczekujesz od spływu pełnego zrelaksowania oraz pięknych widoków do podziwiania to na pewno nie zawiedziesz się na szlaku Brdy.

Odcinki Brdy – charakterystyka rzeki

W opinii wielu znawców turystyki kajakowej rzeka uchodzi za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych Polski. Jest lewym dopływem Wisły, jej długość wynosi 230 km. Dorzecze Brdy to około 4817 km2.
Spływ kajakowy Brdą jest dostępny dla kajakarzy na długości 233 kilometrów.

Na szlaku kajakowym znajduje się jeden z najciekawszych w Europie rezerwat kormoranów – Pakotolsko koło Przechlewa. Brda prowadzi swe wody przez tereny czterech parków krajobrazowych oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Biwakowanie na trasie spływu kajakowego Brdą nie stwarza większych trudności, ponieważ jej brzegi są łatwo dostępne. Na całej długości spływu zaopatrzenie w żywność nie stanowi problemu, gdyż każdego dnia przepływamy w okolicy osad ludzkich.

Na przepłynięcie całego szlaku wodnego potrzeba 12 dni. Brda to jeden z najlepiej zagospodarowanych szlaków kajakowych w Polsce. Ten typ aktywnego wypoczynku dostarczy Państwu niezwykłych wrażeń i dużo dobrej zabawy.