Spływy kajakowe Rega – dla kogo?

spływ kajakowy Regą

Szlak kajakowy Regi nadaje się dla średnio zaawansowanych kajakarzy oraz osób, które oczekują od spływu czegoś więcej niż tylko spokojnego wiosłowania. Na Redze znajduje się wyjątkowo dużo punktów gdzie będziemy zmuszeni wyjść z kajaka i przenieść go brzegiem.

Odcinki Regi – charakterystyka rzeki

Długość rzeki około 180 kilometrów w tym szlaku kajakowego około 140 kilometrów. Rega jest rzeką uchodzącą bezpośrednio do Bałtyku w miejscowości Mrzeżyno. Na szlaku znajdują się dwa jeziora. Liczne budowle hydrotechniczne sprawiają, że jesteśmy zmuszeni do wielokrotnego przenoszenia kajaków. Takich miejsc gdzie będziemy musieli przenosić kajaki jest aż jedenaście. Spływ Regą dostarcza wielu wrażeń. Rzeka przez większą część swojego biegu płynie wśród zadrzewionych często wysokich brzegów.

Odcinek w okolicach miejscowości Łobez jest odcinkiem mającym charakter rzeki górskiej. Spływ kończy się w małym, urokliwym porcie morskim Mrzeżyno. Najdogodniejsze miejsce do podjęcia kajaków znajduje się na jego prawym brzegu. Rządni wrażeń oraz zakosztowania innego kajakarstwa, mają możliwość wypłynięcia na otwarte morze.