Spływy kajakowe Piława – dla kogo?

kajaki na Piławie

Szlak kajakowy Piławy jest wyjątkowo spokojny i chętnie polecamy go na kilkudniowe spływy rodzinne oraz wyprawy mało doświadczonych kajakarzy. Dla bardziej doświadczonych osób ciekawą atrakcją może być labirynt kajakowy, który można mijać podczas spływu.

Odcinki Piławy – charakterystyka rzeki

Piława na całej swej długości jest rzeką bardzo malowniczą, a w górnym biegu przepływa przez łańcuch jezior o niezwykle czystej wodzie. Znajduje się tu również słynny labirynt kajakowy prowadzący przez Zalewy Nadarzyckie, gdzie znajduje się wiele budowli o charakterze militarnym powstałych przed II Wojną Światową. Długość rzeki to 85 km – górny odcinek około 30 kilometrów, to szlak prowadzący przez liczne jeziora i rozlewiska. Dolny około 50 kilometrów to rzeka płynąca głównie przez lasy. Spływ kajakowy Piławą trwa 7 dni.

Piława uchodzi za szlak łatwy i przyjazny, w którym mogą uczestniczyć kajakarze bez doświadczenia oraz turyści z dziećmi. Na rzece znajdują się 4 budowle hydrotechniczne, które wymagają przeniesienia kajaków. Rzeka Piława słynie ze swej niezwykle czystej wody oraz pięknych malowniczych krajobrazów.  W dorzeczu Piławy występuje wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt. W okolicach Piły rzeka uchodzi do Gwdy.